13.11.13

MISTRZOSTWA POLSKI BJJ 2013

IX Mistrzostwa Polski w Brazylijskim Jiu-Jitsu
Poznań 2013

9-10 listopad 2013 roku, Hala Sportowo-Widowiskowa UAM przy ul. Zagajnikowej 9 w Poznaniu.

Mistrzostwa Polski już za nami. Copacabane Łódź reprezentowało wielu zawodników jednak tylko kilku udało się stanąć na podium. Pierwszego dnia walczyły białe i niebieskie pasy, mimo ciężkich przygotowań i naprawdę wysokiej formy w tym dniu udało się tylko Radosławowi Kieliszkiewiczowi wywalczyć podwójny brąz w kategorii oraz absoluto. Drugiego dnia walczyła nasza Elita, tym razem poszło znacznie lepiej, po ciężkich bojach zdobyliśmy 2 brązowe medale oraz 3 złote:

Marek Zbróg – brąz
Jakub Mroczkowski – brąz
Piotr Kapral – złoto
Kamil Dąbrówka – 2x złoto

Kamil zasługuje na największe uznanie ponieważ drugi rok z rzędu wywalczył tytuł Mistrza Polski, oraz w tym roku został Królem Absoluto zdobywając najbardziej prestiżowy tytuł w BJJ.
Gratulujemy wszystkim tym, którym się udało i tym, którym brakło szczęścia, wszyscy zaprezentowali duże zaangażowanie i walkę do końca, zwłaszcza nasz rodzynek Kasia Kauża która trafiła w pierwszej walce na bardzo silną i utytułowaną już zawodniczkę, mimo to dzielnie stawiała jej opór. Copacabana została również drużynowym vice mistrzem ustępując tylko znacznie liczniejszym Berserkerom.